سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

مرغ با ارز ۴۲۰۰تومانی باید کمتر از ۷هزار تومان باشد
داخلی
حسینی گفت: بر فرض اگر مرغ در بازار تهران وارد شود می‌بایست ۱.۶ دلار می‌بود شما در حال حاضر ببینید که چند سال و به چه میزان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دادیم، از این رو می‌بایست مرغ ۷ هزار تومان و یا...


سید شمس‌الدین حسینی با اشاره راهکارها در زمینه تشخیص یارانه پنهان و آشکار و رفع این مشکل اقتصادی در کشور گفت: واقعیت امر این است که در دنیا رفته رفته به این جمع‌بندی رسیده‌اند و رسیده‌ایم که یارانه‌های همگانی که منجر به اختلالات قیمتی می‌شوند و قیمت‌های قبلی را بهم می‌ریزند و سبب انحراف در تخصیص منابع می‌شوند، به اهداف توزیعی و مباحث اجتماعی و عدالت اصابت نمی‌کنند.

وی افزود: مجموعه مطالعات در حال حاضر نشان می‌دهد که به فرض اگر بدین شکل به حوزه‌هایی از جمله نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی و حامل‌های انرژی یارانه بدهیم اولاً بخش قابل توجهی از آن اتلاف می‌شود و ثانیاً بخشی از آن هم به دام فساد می‌افتند؛ یعنی مورد سوءاستفاده و قاچاق قرار می‌گیرند لذا در مجموع به گروه‌های هدف اصابت نمی‌کنند.

مردم بدانند پول یارانه آنها از جیبشان و از خزانه دولت به گروه‌های محدودی داده می شود
حسینی در ادامه با ذکر مثالی اظهار داشت: بر فرض اگر مرغ در بازار تهران وارد شود می‌بایست ۱.۶ دلار می‌بود شما در حال حاضر ببینید که چند سال و به چه میزان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دادیم، از این رو می‌بایست مرغ ۷ هزار تومان و یا کمتر از ۷ هزار تومان به دست مردم می‌رسید اما چندین سال است که مردم با این قیمت‌ها خداحافظی کردند؟ لذا مردم باید بدانند این پول را از جیبشان و از خزانه دولت به گروه‌های محدودی می‌دهند.

حسینی تصریح کرد: اینکه ما برنامه‌ای را اتخاذ کنیم که این منابع و منافع به دست خود مردم مدیریت شود یکی از مسائل اساسی است لذا اصلاح این شیوه ی تخصیص رانتی و بازتوزیع منابع حاصل به مردم به نظر من رویکردی است که قابل دفاع است و تقریباً هم همه دولت‌ها بعد از حداقل چند سال کسب تجربه به آن می‌رسند. با این حال دولت می‌بایست این تصمیم را با ملاحظات و همراه کردن مردم اتخاذ کند.

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بیان داشت: به اعتقاد بنده می‌توان تصمیم را گرفت در صورتی که دولت به آن تمایل داشته باشد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 27 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 7,080
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,534,387
مهمان: 177
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 178
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir