سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت مصوب تخم مرغ ۱۴ هزار تومان نرخ تمام شده ۱۹ هزار تومان!
داخلی
مرادی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: در حالی که قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ ۱۹ هزار تومان است، قیمت مصوب کماکان ۱۴ هزار تومان مانده و دولت در اعلام نرخ جدید تعلل می کند....


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار در حالی که قیمت مصوب تخم مرغ به  ۸ ماه قبل برمیگردد و تغییری نکرده است و به نوعی تولید کنندگان را بلاتکلیف گذاشته است فعالان این بخش معتقدند این عدم اصلاح و اعلام نرخ جدید تبعاتی در پی داشته و موجب به ریختگی بازار این محصول شده است.

 محمد مرادی زیارانی مدیرعامل جدید اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: همچنان پیگیر این موضوع هستیم که بعد از گذشت شش ماه از سال قیمت مصوب تخم مرغ خوراکی اعلام شود اما اتفاق نیفتاده و بازار را دچار نابسامانی کرده است.

قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ امروز ۱۹ هزار تومان است
مرادی افزود:  بر اساس آخرین قیمت مصوب شده در تاریخ ۱۰ دی سال ۱۳۹۹ قیمت هر کیلو تخم مرغ و مرغدار ۱۴ هزار تومان مصوب و اعلام شد و هرچند همان زمان نیز با اعتراض تولید کنندگان مواجه شد اما تا به امروز این نرخ بدون تغییر مانده است.

وی خاطر نشان کرد: همان طور که می دانید در زمان تصویب  قیمت ۱۴ هزار تومانی نیز هزینه ها بالا رفته بود به طوری که به عنوان مثال حقوق و دستمزد ۳۵ درصد افزایش یافته بود و همچنین افزایش ۲۰۰ درصدی هزینه‌های حمل و نقل را نیز داشتیم. با این وجود قیمت به نرخ ۱۴ هزار تومان مصوب شد و تا به امروز نیز در خصوص مصوب شدن قیمت جدید چه اتفاقی نیفتاده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در خصوص قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم‌ مرغ گفت: در حال حاضر با توجه به هزینه‌های تولید قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم‌ مرغ ۱۹ هزار تومان است.

ماهانه ۸۷ هزار تن تخم مرغ تولید می شود| همواره به صادرات تخم مرغ به عنوان اهرمی برای تنظیم بازار نگاه می شود
مرادی با اشاره به اینکه به ما وعده داده شده بود که بعد از انتخابات ریاست جمهوری قیمت مصوب تخم مرغ اصلاح خواهد شد، افزود: متاسفانه تا به امروز چنین اتفاقی نیفتاده است و لذا در حال حاضر بزرگترین مشکل ت این حوزه بحث بلاتکلیف گذاشتن تولیدکنندگان است که این بلاتکلیفی باعث شده در یک برهه زمانی تولیدکننده مرتباً زیان کند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر مصرف کننده نهایی نیز متضرر خواهد شد چرا که به دلیل عدم اعلام قیمت رسمی تخم مرغ در برخی از استان‌ ها شاهد برخوردهای سلبی و قهری هستیم به همین دلیل نظم بازار به نوعی به هم می‌ریزد.

مرادی در خصوص میزان تولید تخم مرغ نیز اظهار داشت: ماهانه ۸۷ هزار تن تولید داریم و بحث صادرات نیز تا حدودی داریم.

وی ادامه داد: البته باید توجه داشته باشید که در واقع صادرات تخم‌ مرغ به این نحو است که در یک محدوده جغرافیایی محدود انجام می‌ شود و مختص ایران نیست و تمام کشورها به این صورت صادرات انجام می‌دهند با این وجود در کشور ما به صادرات تخم‌ مرغ همیشه به عنوان اهرم تنظیم بازار نگاه می شود.

مرادی در خصوص پیش بینی وضعیت تولید و بازار تخم‌ مرغ نیز گفت: وضعیت تولید در حال حاضر مطلوب است و کم و کسری نداریم. در حقیقت جوجه ریزی ها به اندازه کافی انجام می‌شود و تولید محصول نهایی نیز به اندازه کافی وجود دارد. با این وجود تنها مسئله‌ای که گریبان تولیدکنندگان را گرفته است همان عدم اعلام قیمت مصوب جدید تخم مرغ است.

امیدوار به عملی شدن اولین شعار وزیر جهاد کشاورزی یعنی به کار گیری توان تشکل ها هستیم
این فعال صنعت طیور در خصوص وعده های داده شده توسط وزیر جهاد جدید جهاد کشاورزی نیز گفت: به هر حال باید بپذیریم که وزیر جدید میراث دار مسائلی و مشکلاتی است که از دولت قبل به وی رسیده است و نباید انتظار داشته باشیم که به یکباره و در کوتاه مدت مشکلات را حل کند.

وی تصریح کرد: با این وجود یکی از اتفاقات میمونی که در دوره وزیر جدید در حال رخ دادن است بحث به کارگیری و همفکری با تشکل ها است و در واقع اولی شعار وی به کار گیری توان تشکل ها بود که خوشبختانه در عمل نیز شاهد تحقق این شعار هستیم بنابراین می‌توان گفت که می‌توان به آینده امیدوار بود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 24 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,315
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,532,857
مهمان: 196
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 197
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir