سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

مشکل کمبود نهاده ها در سطح کشور به زودی مرتفع می شود
داخلی
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه در طی ماه های اخیر دامداران بویژه در بخش روستایی به دلیل خشکسالی اخیر و افزایش میزان تقاضا با کمبود نهاده دامی مواجه شدند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تهران نیوز معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه در طی ماه های اخیر دامداران بویژه در بخش روستایی به دلیل خشکسالی اخیر و افزایش میزان تقاضا با کمبود نهاده دامی مواجه شدند.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه سفر یک روزه خود به شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکل کمبود نهاده های دامی در کشور گفت: متاسفانه در طی ماه های اخیر دامداران بویژه در بخش روستایی به دلیل خشکسالی اخیر و افزایش میزان تقاضا با کمبود نهاده دامی مواجه شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: با آزادسازی نهاده های دامی از گمرک و نیز رفع مشکل حمل ونقل آن به زودی مشکل کمبود نهاده ها در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان فیروزکوه مرتفع گردد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان تخصیص سهمیه نهاده های دامی به شهرستان را منوط به میزان جمعیت دامی شهرستان دانست و تاکید کرد: باید سرشماری دقیقی از جمعیت دامی شهرستان صورت گیرد و حسب اطلاعات ثبت شده سهمیه مورد نظر برای دامداران بویژه در ۶ ماهه دوم سال که دسترسی به مراتع کمتر است درنظر گرفته شود.

رضایی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تجمیعی دامداری های سنتی در سطح کشور خاطرنشان کرد: دولت موظف است در راستای بهداشت وسلامت مردم در مناطقی که دسترسی به مراتع برای دامداران وجودندارد با واگذاری زمین و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز طرح تجمیعی دامداری های سنتی را بویژه در مناطق روستایی اجرایی نماید.

وی در پایان به مشکلات دو مجتمع تجمیعی دامداری در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: پیگیری در خصوص مشکلات این دو مجتمع که عمدتاً ناشی از عدم صدور پروانه است در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به زودی شاهد اجرای طرح تجمیعی دامداری های صنعتی و متمرکز کردن دامداری سنتی وبه موازات آن توسعه دامداری منطقه باشیم.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 22 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,327
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,532,881
مهمان: 196
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 197
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir