سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی به قارچ و سموم زیان آور آلوده شده است
اخبار صنایع وابسته
۱۰۰ هزار تن نهاده دامی به قارچ و سموم زیان آور آلوده شده است ......


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از خانه ملت، ذبیح الله اعظمی ساردوئی عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص ترخیص و توزیع نهاده‌های دامی وارداتی، گفت: در سال جاری کمترین میزان بارندگی در ۵۰ سال اخیر را تجربه کردیم و به همین دلیل مراتع منابع طبیعی نیز فقیر بودند. در کنار این مشکلات میزان کشت دیم کاهش داشته و مزارع آبی نیز عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضمن کاهش میزان برداشت گندم و جو، کاه و کُلش کمتری نیز برداشت شده است، ادامه داد: سال گذشته هر تن کاه و کلش با قیمت یک میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گرفت اما در سال جاری قیمت این محصولات با رشدی چشمگیر به ۴ میلیون تومان رسیده و قیمت جهانی آنها نیز افزایش داشته است.

تامین نهاده‌های دامی به ۱۵ میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیاز به واردات نهاده‌های دامی در مقایسه با سال گذشته حدودا دو برابر افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: حدود ۸ الی ۱۰ میلیارد دلار برای تامین نهاده‌های دامی در نظر گرفته شده که بر اساس گزارش‌های ارائه شده و شرایط موجود به ۱۵ میلیارد دلار نیاز داریم.

بازارگاه کارایی خود را از دست داده است
وی با بیان اینکه علی رغم تلاش‌های وزارتخانه‌های ذی‌ربط برای راه اندازی سامانه بازارگاه این سامانه عملا کارای خود را از دست داده است و باید مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه پاسخگو باشند، گفت: در حال حاضر ۶ میلیون تن نهاده دامی وارداتی در انبارهای بنادر کشور دپو شده است اما برخی مرغداران به دلیل ضعف سامانه بازارگاه در زمینه تخصیص نهاده‌ها اقدام به جوجه ریزی نکرده‌اند.

ضعف مدیریتی افزایش قیمت مرغ در ماه‌های آینده را به همراه دارد
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به دلیل ضعف مدیریتی موجود پیش بینی می‌شود که در ماه‌های آینده شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ باشیم، عنوان کرد: بر اساس نظارت میدانی اعضای کمیسیون کشاورزی از بنادر کشور در زمینه حمل و نقل و توزیع نهاده‌های دامی مشکلاتی وجود دارد، مقرر شده بود روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ کامیون و ۱۵۰ واگن نهاده‌های دامی را در بین استان‌های مختلف توزیع کنند که طی روزهای گذشته اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه از نهادهای نظامی ارتش و سپاه درخواست شده تا با استفاده از ظرفیت ترابری خود در زمینه توزیع نهاده‌های دامی اقداماتی را داشته باشند، ادامه داد: ضمن قدردانی و تشکر از زحمات ارتش و سپاه برای توزیع نهاده‌های دامی باید به این موضوع نیز توجه کنیم که آنها در این خصوص وظیفه‌ای ندارند و سازمان حمل و نقل جاده و وزارت راه و شهرسازی باید به تعهدات و وظایف خود عمل کنند.

۱۰۰ هزار تن نهاده دامی به قارچ و سموم زیان آور آلوده شده است
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار تن نهاده‌ دامی دپو شده بیش از یک سال در بنادر نگهداری شده‌ و دارای قارچ‌ها و سمومی است که برای دام زیان دارد، گفت: متاسفانه دستگاه‌های متولی آمار و اطلاع دقیقی از میزان نهاده دپو شده در بنادر کشور ندارند. متاسفانه از ۹۰ باسکول مستقر در بنادر جنوبی کشور تنها ۳۰ باسکول فعال بود که بخشی از آنها نیز به سامانه بازارگاه و گمرک متصل نبودند.

۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به واردات نهاده‌های دامی اختصاص پیدا کرده است
اعظمی ساردوئی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ارز به واردات نهاده‌های دامی اختصاص پیدا کرده است، افزود: ۶میلیون تن نهاده دامی وارداتی در بنادر کشور دپو شده که نیاز حدود شش ماه کشور را تامین می‌کند و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی به دو وظیفه مهم خود در زمینه واردات و توزیع تخم مرغ نطفه دار و گوشت سفید و قرمز منجمد عمل نکرده است، ادامه داد: با توزیع به موقع گوشت منجمد و تخم مرغ نطفه دار می‌توان از آشوب در بازار جلوگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات نهاده‌های دامی با استفاده از ارز دولتی موجب خروج بخشی از آنها به صورت قاچاق از کشور می‌شود، افزود: متاسفانه تعداد زیادی از کشاورزان گندم خود را به دولت تحویل نداده، به صورت مثال در استان کرمان دامداران گندم را به منظور تبدیل کردن به خوراک دام با قیمت ۷ هزار تومان از کشاورزان خریداری کرده‌اند.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 25 مرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,495
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,533,217
مهمان: 188
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 189
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir