سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: مصرف سبزیجات با برگ سبز خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا نتیجه یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج یا کلم پیچ خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۲۶ درصد کاهش می‌دهد.


 این مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه تنها یک فنجان سبزیجات خام مانند اسفناج و غیره سلامت قلب و عروق را تقویت می کند. فقط یک فنجان در واقع همان چیزی است که محققان آن را میزان «متوسط» می نامند و حتی برای افرادی که سبزیجات دوست ندارند باید یک هدف قابل دستیابی باشد.


به گزارش روزنامه دیلی میل،محققان در مطالعه ای روی ۵۰ هزار نفر متوجه شدند، افرادی که بیشترین میزان سبزیجات غنی از نیترات را مصرف می کردند، از فشار خون پایین برخوردار بودند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی در آنها ۲۶ درصد کمتر بود.


نیترات های غذایی که در سبزیجات برگ سبز وجود دارد، توسط باکتری های موجود در حفره دهان و معده به اکسید نیتریک تبدیل می شود. قبلا مشخص شده است که اکسید نیتریک، گازی است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و در خون حمل می شود، به انبساط رگ های خونی کمک می کند و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.


فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی (CVD) مانند بیماری عروق کرونر و حملات قلبی است. بیماری های قلبی عروقی دلیل اصلی مرگ و میر در سطح جهانی است و هر ساله حدود ۱۷.۹ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری ها از دست می دهد.


دکتر «کاترین بوندونو» از دانشگاه «ادیث کوان» در غرب استرالیا و نویسنده این مطالعه گفت: نتایج مطالعه ما نشان داده است که با مصرف روزانه یک فنجان سبزیجات غنی از نیترات خام (یا نصف فنجان سبزیجات پخته شده) می توان خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را به طور قابل توجهی کاهش دهند.


وی افزود: جالب اینجاست که به نظر نمی رسد مصرف بیشتر از میزان متوسط سبزیجات (یک فنجان در روز) فواید سلامتی بیشتری داشته باشد. مردم برای افزایش سطح نیترات خود نیازی به مصرف مکمل ندارند زیرا این مطالعه نشان می دهد که هر روز یک فنجان سبزیجات برگ دار برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی کافی است.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 16 اردیبهشت، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,204
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,532,635
مهمان: 197
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 198
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir