سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: برای تسکین کمر درد انگور بخورید......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از  باشگاه خبرنگاران دانشمندان انگلیسی می‌گویند مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند باعث تسکین کمر درد شود.

کمر درد یکی از بیماری‌هایی است که ممکن است در هر زمانی گریبانگیر فرد شود و زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد. در این مواقع افراد سعی می‌کنند با استراحت کردن، استفاده از کمپرسور آب گرم و دارو‌های مسکن درد خود را تسکین دهند.


با این حال، راهکار‌های ساده‌تر و در عین حال، موثرتری وجود دارد که می‌تواند به فرد در این زمینه کمک کند. متخصصان در این باره معتقدند افراد می‌توانند با مصرف مواد غذایی دارای خواص ضد التهابی باعث کاهش درد کمر شوند.


در واقع دلایل بروز کمر درد بسیار متنوع بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است و دلیل اصلی آن التهاب است، حتی زمانی که فرد از مشکل دیسک رنج نمی‌برد. در این مواقع، پزشکان اقدام به تجویز دارو‌های ضدالتهابی می‌کنند. با این وجود، آنچه فرد در رژیم غذایی خود مصرف می‌کند نقش کلیدی در کاهش التهابات بدن دارد.


در این زمینه متخصصان تاکید دارند افراد نباید خواص ضدالتهابی انگور را دستکم بگیرند. انگور دارای ماده‌ای ضدالتهابی به نام رسوراترول است که می‌تواند با درد در بدن مبارزه کند. این ترکیب به وفور در پوست و هسته‌های انگور وجود دارد.


تحقیقات نشان داده است عصاره رسوراترول گرفته شده از پوست و هسته انگور را می‌توان به افراد تزریق کرد و شاهد کاهش درد و التهاب در بدن بود. دکتر مایکل لوین در این باره می‌گوید: شواهد حاکی از آن است انگور دارای آنتی اکسیدان‌هایی به نام رسوراترول است که به طور موثر می‌تواند کمر درد را تسکین دهد.


وی افزود: رسوراترول باعث توقف تاثیر آنزیمی و تخریب بافت‌ها می‌شود. از بین رفتن این بافت‌ها در کمر می‌تواند باعث آسیب به غضروف شود. در صورتی که به غضروف پشت کمر آسیب وارد شود، این امر به طور مستقیم باعث بروز کمر درد می‌شود.


این پزشک در پایان بیان کرد: بسیاری از افراد با بروز کمر درد نخستین کاری که می‌کنند رجوع به دارو‌های شیمیایی است، فارغ از اینکه این درد را می‌توان به سهولت و به طور طبیعی رفع کرد.


دلایل متعددی برای بروز کمر درد وجود دارد. ممکن است این امر به دلیل حالت نامناسب فرد در زمان خواب باشد. همچنین جراحات کوچک می‌تواند منجر به بروز کمر درد شود. در بسیاری از موارد، درد‌های خفیف کمر جای نگرانی ندارد و با استراحت و گذشت زمان بهبود می‌یابد.


کمر درد ممکن است در تمامی بخش‌های ستون فقرات فرد بروز کند. با این حال، درد در بخش پایینی کمر یک موضوع شایع است. برآورد می‌شود بیش از ۸۰ درصد افراد بالغ در طول زندگی دستکم یک بار از درد کمر در بخش پایینی آن رنج ببرند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 22 فروردین، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 7,161
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,534,549
مهمان: 180
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 181
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir