سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: پرواز ۳۰۰ هزار مرغ مهاجر در آسمان گلستان
اخبار صنایع وابستهپرواز ۳۰۰ هزار مرغ مهاجر در آسمان گلستان......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران محمود شکیبا  اظهار داشت : براساس برآوردها و سرشماری انجام شده توسط محیط بانان و کارشناسان محیط زیست در ۲۳ سایت سرشماری استان، آمار مهاجرت پرندگان زمستان گذران به تالاب و آب‌بندان‌های گلستان در فصل سرما به ۳۰۲ هزار و ۷۲۴ قطعه انواع پرنده آبزی  و کنار آبزی رسیده است.

وی با اشاره به آمار برخی از گونه ها گفت: در مدت زمان سرشماری ۴۸ هزار و ۷۳۹ قطعه پرلا، ۹ هزار و ۶۴۹ قطعه فلامینگو و هزار و ۱۴۶ قطعه انواع قو سرشماری شدند.

شکیبا گفت : مهاجرت پرندگان از عرض های شمالی کره زمین شامل مناطق سردسیر سیبری و اروپای شرقی و غربی، همزمان با سرد شدن هوا و محدودیت منابع غذایی در این مناطق به تالاب های گلستان از اواخر شهریورماه آغاز می شود و این پرندگان تا نیمه یا اواخر فروردین ماه متناسب با درجه دمای هوا در تالاب های استان می مانند و از منابع غذایی آن تغذیه می‌کنند.

وی گفت: از مجموع ۳۰۴ گونه پرنده که در گلستان شناسایی شده است ۱۰۷ گونه بومی استان، ۹۷ گونه زمستان گذران، ۸۱ گونه برای تولید مثل و ۱۹ گونه به طور اتفاقی دیده شدند.

رییس اداره حیات وحش حفاظت محیط‌زیست گلستان همچنین خاطرنشان کرد: در روزها و هفته های  آینده با گرم شدن نسبی دمای هوا در مناطق سیبری، مهاجرت برخی گونه های زمستان گذران از جمله مرغابی سرسبز و قوی فریادکش به سیبری آغاز می‌شود .

استان گلستان به سبب دارا بودن مجموعه تالاب های آلماگل، آلاگل، آجی‌گل، اینچه، دانشمند، بی‌بی‌شیروان ، تالاب ساحلی گمیشان و خلیج گرگان ، همه ساله میزبان صدها هزار انواع پرنده آبزی است.

منبع: ایرنا

ارسال شده در مورخه : شنبه، 25 بهمن، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 7,230
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,534,687
مهمان: 180
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 181
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir