سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

جهان: ۶۰ درصد مبتلایان جدید کرونا سفر رفته‌اند
اخبار روز دنیا۶۰ درصد مبتلایان جدید کرونا سفر رفته‌اند......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران عضو کميته کشوري کرونا با تاکيد بر اينکه کرونا حداقل تا پايان سال با ما خواهد بود، گفت: کرونا هنوز تمام نشده و رعايت اصول بهداشتي و فاصله گذاري‌ها بايد همچون گذشته تداوم داشته باشد؛ اين در حالي است که متاسفانه برخي مردم رعايت اين اصول را رها کرده و به مسافرت و ميهماني مي‌روند؛ به گونه‌اي که بر اساس آمار 60 درصد مبتلايان جديد افرادي بودند که اخيرا به سفر رفته‌اند مسعود مرداني - فوق‌تخصص بيماري‌هاي عفوني با بيان اينکه موارد جديد کرونا ويروس جديد به سرعت رو به فزوني است، گفت:

بحران کرونا در ايران به دليل همکاري مردم و ايثار جامعه پزشکي تا حدودي کنترل شده بود، ‌ با اين حال طي يک ماه اخير موارد بيماري مجددا افزايش يافت، به طوري که برخي محققان از آن به عنوان موج دوم بيماري ياد کردند در حالي‌که هنوز موج دوم نيست و بيماري عمدتا در استان‌هايي بيشتر شايع شده که در ابتداي اپيدمي يعني اسفند و فروردين موارد ابتلا نداشتند.

مرداني با اشاره به افزايش موارد ابتلا و مرگ‌و‌مير کوويد 19، عنوان کرد: کرونا حداقل تا پايان سال با ما خواهد بود، گرچه برخي حتي معتقدند که اين شرايط تا 2 سال آينده ادامه خواهد داشت و به نظر مي‌رسد که بيماري بايد به جزيي از زندگي مردم تبديل شود.

آيا بازگشايي مشاغل منطقي است؟
اين عضو کميته کشور کرونا با اشاره به انتقاد برخي مبني بر ضرورت تعطيلي مشاغل و عدم‌بازگشايي‌ها، با بيان اينکه تعطيل کردن کشور و مشاغل در شرايطي که مي‌دانيم حداقل تا يک سال آينده بايد با کرونا زندگي کنيم، آسيب زيادي به اقتصاد مملکت و معيشت مردم وارد مي‌کند، البته اين بازگشايي‌ها بايد با رعايت اصول بهداشتي و فراهم آوردن بستر اجراي مناسب اين قواعد در سطح جامعه همراه باشد.

وي ادامه داد: زمانيکه براي بازگشايي‌ها شرط گذاشته مي‌شود، پروتکل‌ها بايد دقيق اجرا شود، در حاليکه اين شرايط به هيچ وجه از سوي صاحبان مشاغل و خود مردم رعايت نمي‌شود يا به عنوان نمونه بارها بر ممنوعيت برگزاري مراسم عروسي و عزا و عدم شرکت در تجمعات تاکيد شده، ولي اين مساله رعايت نمي‌شود؛ به‌گونه‌اي که بارها شاهد ابتلاي دسته جمعي افراد يک خانواده يا فاميل به دنبال شرکت در اين‌گونه تجمعات بوده‌ايم.


کرونا تمام نشده است
مرداني با بيان اينکه همه مي‌دانيم که ادامه اين شرايط و قرنطينه‌هاي طولاني‌مدت به خستگي جسمي و روحي افراد منجر شده، گفت: بيشتر افراد در اين شرايط نيازمند تغيير ذائقه هستند ولي بايد به اين نکته توجه داشته باشيم که سلامت جامعه به اندازه سلامت جسم و روح فرد حائز اهميت است، بنابراين بايد بين اين دو مساله تعادل برقرار کنيم. وي با اشاره به اعلام آمار روزانه ابتلا و مرگ و مير شهروندان، گفت: ممکن است عزيزان هر کدام از ما در بين اين آمار باشد، بنابراين بايد تمامي اصول بهداشتي و فاصله‌گذاري‌ها را کماکان رعايت کنيم.

از برگزاري و شرکت در مراسم و ميهماني‌هاي غير ضروري اجتناب کنيم، در اماکن عمومي و تجمعات حداقل فاصله گذاري اجتماعي يعني 1.5 متر فاصله را رعايت کنيم و شست‌وشوي مداوم دست‌ها با آب و صابون را جهت قطع زنجيره انتقال عفونت‌هاي ويروسي فراموش نکنيم. وي با تاکيد بر اجتناب از سفرهاي غيرضروري، گفت:‌ در زمان اوج مجدد کرونا بيش از 60 درصد مبتلايان آنهايي بودند که طي تعطيلات ماه اخير به سفر رفته بودند. اين مساله ضرورت و اهميت کاهش سفرهاي غيرضروري را دو‌چندان مي‌کند.


تاکيد بر اهميت استفاده از ماسک
اين فوق تخصص عفوني با تاکيد بر اهميت استفاده از ماسک براي عموم افراد جامعه، اظهار کرد: ثابت شده که اگر دو نفر مقابل هم از ماسک استفاده کنند تا 90 درصد از انتقال بيماري جلوگيري مي‌شود. اگر فرد بيمار ماسک نزده، ولي نفر مقابل از ماسک استفاده کند احتمال انتقال بيماري 25 درصد بوده و اگر هر دو از ماسک استفاده نکنند 90 درصد احتمال ابتلا وجود دارد. اين آمار بسيار هشدار دهنده است، بنابراين استفاده از ماسک به‌خصوص در مترو، اتوبوس‌هاي بين شهري، ادارات و جمع‌هاي بيش از 10 نفر شديدا توصيه مي‌شود.مرداني همچنين با تکذيب مجدد تاثير گرما در از بين رفتن ويروس کرونا، گفت: تجربه اهواز، خوزستان و سيستان و بلوچستان اين مساله را تاييد مي‌کند.

در حال حاضر اگرچه اهواز يکي از گرمترين مناطق کشور و يا حتي دنياست و دمايي بين 45 تا 50 درجه دارد، ولي در وضعيت قرمز به سر مي‌برد و نه تنها ويروس در اين شهر از بين نرفته بلکه شدت نيز پيدا کرده است.وي با اشاره به علل تشديد وضعيت بحراني در اهواز و شهرهاي جنوبي، گفت: متاسفانه مردم اين شهرها نکات بهداشتي و فاصله گذاري‌ها را رها کردند و در ايام عيد فطر و تعطيلات خرداد بي‌محابا در مجامع حضور پيدا کردند، همين مساله باعث شد که روز به روز موارد بيماري افزايش پيدا کند.


کرونا خودبه‌خود از بين نمي‌رود
اين فوق‌تخصص عفوني در پاسخ به برخي اظهارات مبني بر احتمال از بين رفتن خودبه‌خود ويروس کوويد 19، گفت: اين اظهارات صحت ندارد. کروناويروس جديد از بين نمي‌رود، بلکه زماني که 30 تا 70 درصد جمعيت جهان به آن مبتلا شوند به بيماري بومي دنيا تبديل مي‌شود؛ مثل سينوزيت يا گلودرد چرکي يا عفونت ادراري.

منبع: سلامت نیوز

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 12 تیر، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,021
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,532,269
مهمان: 189
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 190
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir